REAKCIJE IZBORNIKA

Danski izbornik: Nismo ih se uplašili!

09.06.2012 u 22:56

Poraz od Danske u prvom kolu natjecanja u B-skupini Europskoga nogometnog prvenstva u Ukrajini, po mnogima najzahtjevnijoj, mogao bi Nizozemsku koštati ispadanja već u prvoj fazi turnira

Slavili su Danci u Harkivu 1:0 pobjedu pogotkom Michaela Krohn-Dehlija u prvom poluvremenu.

'Moramo sada pobijediti Njemačku. Moramo preboljeti, nadvladati ovaj poraz. Radije bih, naravno, da se nije dogodio, ali odbijam se predati,' rekao je izbornik nizozemskih nogometaša, aktualnih svjetskih doprvaka, Bert van Marwijk i dodao:

'Stvorili smo pregršt prilika u prvih 20-25 minuta. Naša je priprema napada bila dobra i generalno smo igrali sasvim solidno. No, da biste pobijedili, morate poslati loptu u mrežu. Igrali smo s puno pritiska na njihov posjed lopte, a kada igrate tako, morate ostavljati rupe iza vlastitih leđa.'

Pobjednički trener, Morten Olsen, nakon velikog je trijumfa svoje momčadi kazao:

'Vrlo sam ponosan i sretan. Bilo je to fantastično postignuće moje momčadi. Imali su, priznajem, Nizozemci svojih prilika koje nisu iskoristili, ali imali smo ih i mi. Znali smo kako Nizozemci igraju i da vole imati veliki posjed lopte. Ako se uplašite, oni će to osjetiti i onda im se teško oduprijeti. Mi se nismo uplašili i odigrali smo baš onako kako je trebalo da bi ih zaustavili.'