KRAJ PROKLETSTVA

Ševčenkovi golovi slomili Švedsku

11.06.2012 u 22:39

U ponedjeljak su na rasporedu bile utakmice prvog kola skupine D. Nakon remija Francuske i Engleske (1:1), u večernjem terminu su igrali Ukrajina i Švedska, a pobjeda je pripala domaćinu prvenstva (2:1)

U Kijevu je skinuto prokletstvo. Niti jedan od posljednjih osam domaćina Eura (uključujući i Poljsku) nije pobijedio u prvoj utakmici na turniru, ali sada su Ukrajinci (u svom premijernom nastupu) prekinuli tu neugodnu tradiciju nakon što su zasluženo slomili vrlo dobre Šveđane.

U prvih 45 minuta gledali smo dinamičnu utakmicu, no u njoj su dominirale odlično postavljene obrane. S obje strane je bilo nekoliko zanimljivih situacija, ali samo su dvije izmamile uzdahe prepunog Olimpijskog stadiona.

Ševčenko je u 23. minuti ušao u kazneni prostor Šveđana, ali je njegov udarac iz blizine prošao pored desne Isakssonove vratnice. Što se tiče Skandinavaca, oni će pamtiti 39. minutu kada je poslije jednog ubačaja Ibrahimović zatresao vratnicu.

Nastavak je donio golove. Prvo su poveli Šveđani koji su u 51. minuti iskoristili lošu reakciju zadnje ukrajinske linije. Lopta je stigla do Källströma koji ju je gurnuo za Ibrahimovića, a prva zvijezda reprezentacije sa sjevera Europe je s nekoliko metara zatresla mrežu.

Šok za domaćina, ali tada se ukazao njihov najbolji strijelac u povijesti Ševčenko te spasio stvar. On je u 55. i 62. ubačaje Jarmolenka i Konopljanka glavom pospremio u mrežu za ludilo na tribinama.

Do kraja utakmice reprezentacije su se izmjenjivale u napadima, a jedina prava prilika je pripala Švedskoj. U 90. je Ibrahimović majstorski proigrao Elmandera koji je izašao pred Pjatova, ali je promašio cijela vrata. Slavlje u Ukrajini je moglo početi.

Uključite se i vi u raspravu oko ove i drugih nogometnih tema – registrirajte se na Tribina.hr informirajte se o vlastitoj reputaciji i sudjelujte u stvaranju sadržaja nove domaće nogometne zajednice!