MAT U DRUGOM POTEZU

Česi razorili grčki bunker i sanjaju prolaz

12.06.2012 u 19:52

Češka je u prvom krugu s visokih 4:1 poražena od Rusije i u večerašnjem dvoboju protiv Grka jedina opcija koja je nudila perspektivu drugog kruga bila je pobjeda. Česi su obavili posao ekspresnim vodstvom 2:0 koje su Grci uspjeli tek ublažiti i sada čekaju ogled s domaćinima koji će odlučiti o putniku u četvrtfinale

Brojni češki navijači nisu imali puno razloga za brigu. Već u trećoj minuti Hubschman je dodavanjem 'rastvorio' grčke stopere, a u prostor je ušao Jiracek koji je uspio svladati Chalkiasa. Već tri minute kasnije Gebre Selassije je probio desni bok i ubacio za Necida koji iz gužve ubacuje loptu u mrežu.

Grci su pokušavali preuzeti konce igre, ali oni nisu dovoljno nogometno opremljeni za hvatanje rezultata i većina pokušaja odbijala se o češke zamke koje su rezultirale zaleđima. Među njima i jedne vrlo precizne kada je Fotakis zabio glavom, ali je sudac prekinuo slavlje zbog zaleđa od najviše pet centimetara.

U nastavku je Češka izišla s idejom prvenstveno obraniti rezultat i to joj se skoro osvetilo. Već u 53. minuti slavni vratar Peter Cech je propustio jednu laganu loptu i Gekas je zabio u praznu mrežu. Grci su podigli redove i krenuli  u napad, ali nenaviknuti na takvu poziciju nisu napravili puno. Točnije, nijednu izglednu priliku do kraja dvoboja i Češka je ostvarila prvu pobjedu na natjecanju te produljila nadu u četvrtfinale.

Grci su tako obezvrijedili bod s otvaranja protiv domaćina Poljaka i čak im i pobjeda u posljednjem kolu protiv moćnih Rusa ne mora biti garancija za prolaz.

Uključite se i vi u raspravu oko ove i drugih nogometnih tema – registrirajte se na Tribina.hr, informirajte se o vlastitoj reputaciji i sudjelujte u stvaranju sadržaja nove domaće nogometne zajednice!