EMOCIJE NA VRHUNCU

Poljaci spasili čast protiv Rusa u grotlu Varšave

12.06.2012 u 22:45

Ruska nogometna reprezentacija je u Varšavi rezultatom 1:1 remizirala s Poljskom i tako napravila velik korak prema drugom krugu

Uoči utakmice Rusi su, od policije čuvanim, maršem kroz Varšavu proslavili obljetnicu pada SSSR-a, ali neredi su eskalirali diljem grada i okolnih livada (dogovorene tučnjave) te mediji diljem svijeta pišu o većem broju ozlijeđenih.

Poljska većina na tribinama je umalo eksplodirala kada su Rusi u vrijeme intonacije svoje himne izvjesili golemi transparent 'Ovo je Rusija', a euforija se preselila i na teren na kojemu su Poljaci krenuli furiozno. Stvarali su prilike pred odličnim vratarom Malafejevom, ali nisu dugo izdržali u jakom ritmu.

Uzvrat Rusa, koji su čekali iz zamke, došao je u 27. minuti, kada je nakon uigrane kombinacije iz prekida svoj treći gol na prvenstvu zabio 'vrući' Džagojev. Poljaci su pružali sve, ali lopta nije išla u mrežu.

Ipak, veliko slavlje dočekali su u 12. minuti nastavka, kada je kapetan Poljaka Blaszczykowski s 20 metara 'poderao' rusku mrežu i bacio u delirij svoje navijače. Do kraja dvoboja Rusi su sjajno napadali preko bokova, ali nije bilo preciznog zadnjeg pasa koji bi stvorio izglednu priliku.

Utakmica pri kraju nije donijela većih uzbuđenja. Pobjeda bi povijesnim rivalima donijela i više od tri boda, ali ovaj remi načelno odgovara i Poljacima i Rusima jer sve drže u svojim rukama. Rusima je dovoljan bod protiv ranjenih Grka, dok će Poljaci za četvrtfinale morati svladati Čehe.

Uključite se i vi u raspravu oko ove i drugih nogometnih tema – registrirajte se na Tribina.hr, informirajte se o vlastitoj reputaciji i sudjelujte u stvaranju sadržaja nove domaće nogometne zajednice!