DANCI SKORO IZNENADILI

Varela spasio Portugal i očajnog Ronalda

13.06.2012 u 19:39

Iako je Portugal već nakon pola sata imao velikih 2:0, Danska je u drugom dijelu izjednačila, a spas 'europskom Brazilu' donio je pogotkom Varela u samoj završnici utakmice. U međuvremenu se Cristiano Ronaldo sramotio nevjerojatnim promašajima

Portugal je s puno sreće ipak stigao do pobjede nad Danskom. Riječ je o drugom kolu skupine B, u kojem su Portugalci 'pod moraš' išli na pobjedu, a kako su krenuli u prvih pola sata, činilo se da neće imati problema s neugodnim suparnikom.

Pepe i Helder Postiga zabili su dva lijepa pogotka u prvih 30 minuta i trasirali put svojoj reprezentaciji do prve pobjede na Euru. No ponajprije zavaljujući očajno lošem Cristianu Ronaldu koji je promašio dvije tisućupostotne prigode, Danci su malo po malo stiskali i s dva gola Niklasa Bentnera stigli do 2:2 samo 10-ak minuta prije kraja. U tim trenucima čak je Danska bila bolja i uopće ne bi bilo iznenađenje da su njezini nogometaši zabili i treći gol.

No taj treći gol na kraju je ušao u dansku mrežu. Crnoputi Silvestre Varela iskoristio je trenutak nepažnje danskih bekova i u 88. minuti zabio pobjednički zgoditak vrijedan tri boda. Tako je zapravo spasio od još veće sramote svog suigrača i jedne od najvećih zvijezda Eura, Cristiana Ronalda, koji je u prve dvije utakmice na Prvenstvu bio daleko ispod prezentacija na koje smo se navikli gledati ga u dresu madridskog Reala.

Danska je nakon iznenađujuće pobjede nad Nizozemskom (1:0) imala priliku pobjedom gotovo osigurati četvrtfinale, no porazom su ponudili Portugalcima priliku za iskupljenje nakon minimalnog poraza od Nijemaca (0:1).

U posljednjem kolu Danci će se sučeliti Nijemcima, dok će se ne odveć uvjerljivi Portugalci boriti za prolaz protiv Nizozemaca. No prije toga nas još čeka veliki nogometni rat Nijemaca i Nizozemaca u večernjem terminu 2. kola skupine B.