NEUNIŠTIVI ELF

Mario Gomez bacio i Nizozemsku u očaj

13.06.2012 u 21:59

Nizozemska je porazom od opet izvrsnih Nijemaca na korak od ispadanja s Eura, a Elf se prometnuo kao jedan od najvećih kandidata za naslov prvaka Europe

Mario Gomez je 'pokopao' nizozemske ambicije da u Poljskoj i Ukrajini ostvari neki veliki rezultat. Istina, 'oranje' još nije izgubilo teoretsku mogućnost prolaska u četvrtfinale, no za to mu treba pobjeda Njemačke u zadnjem kolu borbe u skupini B kontra Danske, a sami moraju konačno zabiti pogodak i nadvisiti Portugal koji se također bori za drugi krug natjecanja.

Nizozemska je otvorila utakmicu vrlo dobro, imala inicijativu i loptu u nogama, no kako je vrijeme prolazilo Njemačka je preuzimala odgovornost i sve češće prijetila. Do 25. minute, sve je izgledalo manje-više miroljubivo, a onda se 'ukazao' Mario Gomez i pospremio loptu u mrežu 'oranja' nakon fantastičnog dubinskog proigravanja Bastiana Schweinsteigera. Još šokirani Nizozemci gotovo da se nisu ni okrenuli, a na semaforu je pisalo 2:0 za Njemačku.

Ponovno je strijelac bio Gomez, no ovog puta je pogodio nogom s desne strane iskoristivši lošu intervenciju golmana Stekelenburga koji je prerano pao i nije mogao dohvatiti loptu koja je prošla tik iznad njega.

Nakon te 38. minute očekivao se konačni pritisak Nizozemaca, pokušaj da se golom u zadnjim trenucima prvog dijela barem rezultatski približe suparniku, no ne samo da je izostao gol, nego su izostale i prigode.

Drugo poluvrijeme Elf je otvorio dominacijom. Iako su imali uvjerljivo vodstvo, igrači Joachima Löwa nisu popuštali, štoviše posve su preuzeli igru i opasno prijetili na trenutke fantastičnom golmanu Nizozemske. Na žalost po njemačke navijače, do trećeg gola nisu stigli.

Robin van Persie je u 73. minuti pogodio mrežu Manuela Neuera i barem ponudio nadu svojoj momčadi da može doći do remija, no od toga nije bilo - ništa. 'Oranje' je tek tada stisnulo Nijemce, posve preuzelo kontrolu lopte, ali do izjednačenja nije stiglo. Njemačka obrana bila je dovoljno koncentrirana da otkloni sve prijetnje igrača u narančastim dresovima te je na kraju i završilo 2:1.

Mario Gomez je zabio sva tri gola za Njemačku na aktualnom Euru i trenutačno je prvi strijelac natjecanja, zajedno s ruskim reprezentativcem Alanom Džogajevim.