ŠOKANTAN RASPLET

Česi nokautirali Poljake i izbacili Ruse

16.06.2012 u 22:50

Okončana je skupina A nogometnog Eura i na opće iznenađenje u drugi krug putuju Grci, te Česi koji su sa 1:0 (0:0) svladali Poljsku u Wroclawu

Poljskoj je nasušno trebala pobjeda, dok je Češkoj u nekim kombinacijama odgovarao i remi i skladno s time odvijao se i prvi period utakmice. Poljaci su jurnuli prema vratima Petera Cecha, ali vratar Chelseaja ostao je smiren. Dudka, Lewandowski, Boenisch usijavali su atmosferu u Wroclawu opasnim šutevima, no nakon pola sata Poljska se ispuhala...

Česi su preuzeli kontrolu igre i bivali sve opasniji kako je utakmica išla prema završnoj fazi. Potez odluke napravio je Petr Jiracek 17 minuta prije kraja kada je odlučno ušao u 16, lažnjakom se oslobodio čuvara i mirno pogodio mrežu odličnog poljskog vratara Tytona. Poljacima su tada trebala dva gola za prolaz, a jedan su umalo zabili u posljednjoj minuti nadoknade.

No bila bi to mlaka proslava jer vremena više nije bilo, a tim bi golom iz četvrtfinala izbacili Čehe i u drugi krug promovirali Ruse.

Česi su prvoplasirana momčad grupe A i u četvrtfinalu će čekati drugi sastav grupe B u kojoj je trenutno vodeća Njemačka ispred Danske i Portugala, a na dnu priliku čeka Nizozemska.

Uključite se i vi u raspravu oko ove i drugih nogometnih tema – registrirajte se na Tribina.hr informirajte se o vlastitoj reputaciji i sudjelujte u stvaranju sadržaja nove domaće nogometne zajednice!