IZNENAĐENJE U KIJEVU

Pirova švedska pobjeda, Francuska ipak dalje

19.06.2012 u 22:39

Na Europskom prvenstvu odigrane su utakmice trećeg kola skupine D. U Kijevu su igrale Francuska i Švedska, a 'galski pijetlovi' prošli su u četvrtfinale usprkos porazu od 2:0. S njima je plasman među osam izborila i Engleska

Švedska se nije mogla plasirati u četvrtfinale, ali su Skandinavci odigrali za čast, te su se, na iznenađenje mnogih, od Eura oprostili pobjedom. Srećom po Francusku, kiks u trećem susretu nije ih koštao prolaza, iza njih su ostali i Ukrajinci.

Prvo poluvrijeme nije bilo nešto posebno. Francuska je imala više od igre, ali što se tiče dobrih situacija za postizanje pogodaka, tu je jednako opasna bila i Švedska. Ipak, igrači obje reprezentacije nisu bili pretjerano raspoloženi pred suparničkim vratima te se na odmor otišlo bez pogodaka.

Nastavak je počeo s pritiskom bivših svjetskih (1998) i europskih prvaka (2000), ali su u 54. minuti doživjeli šok. Larsson je ubacio loptu s desne strane, a Ibrahimović je zabio jedan od najljepših golova na turniru. Bio je to poluvolej sa 15 metara koji je odsjeo u donjem desnom kutu nemoćnog Llorisa.

U sljedećih par minuta francuski vratar je spašavao svoju momčad od potopa tako što je skinuo zicere Wilhelmssonu i Mellbergu, a nakon toga je krenula Francuska.

No nije to bio dan ofenzivaca 'tricolora' jer su pokušaji Benzeme, Riberyja, M'Vile, Maloude, Mexesa i Girouda završavali u Isakssonovim rukama ili pored gola.

Zato je kazna stigla u sudačkoj nadoknadi. Švedska je izbjegla zaleđe, nakon ubačaja volej Holmena završio je u gredi, a lopta se odbila do Larssona koji je zatresao mrežu za konačnih 2:0.

U četvrtfinalu će tako Francuska na aktualnog prvaka Španjolsku, a Engleska kao prvak skupine ide na noge Italiji.

Uključite se i vi u raspravu oko ove i drugih nogometnih tema – registrirajte se na Tribina.hr, informirajte se o vlastitoj reputaciji i sudjelujte u stvaranju sadržaja nove domaće nogometne zajednice!