ISPALA UKRAJINA

Rooney zabio, a mađarski sudac osigurao pobjedu Englezima

19.06.2012 u 22:17

Wayne Rooney opravdao je očekivanja engleskih navijača i u prvom nastupu za 'tri lava' na Euru 2012. postigao pogodak vrijedan pobjede i četvrtfinala natjecanja

Engleska nogometna reprezentacija uspješno je prošla i posljednji susret u skupini D, protiv domaćina Ukrajine, i pobjedom 1:0 osigurala prolazak u četvrtfinale Europskog prvenstva. Wayne Rooney zabio je pogodak vrijedan pobjede, opravdavši tako velika očekivanja suigrača i navijača. U prve dvije utakmice na Euru nije imao pravo nastupa zbog suspenzije dobivene u kvalifikacijama za Euru.

Englezi su odigrali još jednu očajnu utakmicu i, makar su pobijedili, njihovi navijači sigurno nisu oduševljeni. Štoviše, ako tako nastave, nema nikakve sumnje da će vrlo brzo pakirati kofere.

Ukrajnci su od prvog sučevog zvižduka snažno krenuli prema engleskom golu, dominirali su, stvarali prilike, pucali, borili se kao lavovi, dok su Otočani izabrali defanzivnu taktiku i brze kontranapade kao svoje oružje. Domaćini Eura igrali su do 70. minute bez svoje prve zvijezde, Andrija Ševčenka, koji je unazad nekoliko dana imao problema s lakšom ozljedom, i možda je i to razlog što se nijedna lopta ipak nije zakoprcala u mreži Joa Harta.

Ključni trenutak utakmice zbio se početkom drugog poluvremena, kad je Steven Gerrard fantastično probio desnu stranu, odbacio oštru loptu u peterac golmana Pjatova, a Rooney je imao laku zadaću zabiti za 1:0. No unatoč primljenom pogotku Ukrajinci se nisu predavali. I dalje su stiskali, igrali s puno dodavanja, te strpljivo čekali svoju šansu. Dočekali su je u 61. minuti kad je Artem Milevski prevario cijelu obranu 'gordog Albiona', no netko od engleskih braniča uklizao je u gol i doslovce iščupao loptu iz mreže.

Iako je lopta nesumnjivo prešla crtu, pogodak nije priznat. Bila je to nevjerojatna pogreška suca koji se nalazi pored gola i sa samo nekoliko metara nije vidio ono što je bilo vidljivo i iz aviona.

Do kraja utakmice golman Hart imao je puno posla, u pojedinim trenucima bravurozno je branio udarce koji su se činili neobranjivi i upravo njemu Englezi trebaju zahvaliti činjenicu da su pobjedom ušli u četvrtfinale. Njemu i mađarskim sucima, koji u završnici utakmice nisu vidjeli nijedno igranje rukom engleskih braniča u svom kaznenom prostoru!

Englezi će kao prvoplasirana momčad skupine D u četvrtfinalu igrati protiv Talijana, dok će Francuzi ići na aktualne europske i svjetske prvake - Španjolce.

Uključite se i vi u raspravu oko ove i drugih nogometnih tema – registrirajte se na Tribina.hr, informirajte se o vlastitoj reputaciji i sudjelujte u stvaranju sadržaja nove domaće nogometne zajednice!