NJEMAČKA ČEKA

Talijani u polufinalu, Englezi opet pali nakon penala

24.06.2012 u 23:31

Nakon četvrtfinala (0:0) bez golova i boljeg izvođenja penala, Talijani su se protiv Engleza kvalificirali u polufinale nogometnog Eura gdje ih čeka Njemačka

Talijani su u prvom poluvremenu 'na poklon' dobili sredinu terena, a široko postavljeni Englezi koncentrirali su se na pokušaje protuudara. U prvih pet minuta viđene su dvije sjajne prilike i nije se činilo da će to postati prvi dvoboj na Euru bez pogodaka. Svima ostalima bilo je dovoljno i 90 minuta, ali Hart i Buffon su držali mreže čistima svih 120 minuta i odluka je došla nakon raspucavanja.

U trećoj minuti Daniele De Rossi izvrsnim je udarcem sa 20 metara uzdrmao stativu, a već u petoj Buffon je izveo najljepšu obranu u utakmici nakon šuta Glenna Johnsona iz peterca. U nastavku je stativu Harta pogodio i Prandellijev pomno skrivani adut Diamanti, a u produžetku Talijanima je ispravno poništen gol Nocerina iz zaleđa.

Bilo je još obostranih prilika, ali nije bilo dvojbe da je Italija pokazala više. Naravno, to nije garancija za prolazak na penale, ali u ovom slučaju Talijani su kapitalizirali svoju igru i prošli u polufinale. Nakon dvije serije (Gerrard i Rooney) Englezi su vodili 2:1 zbog promašaja Montoliva. No u nastavku se probudila tradicionalna Engleska nesigurnost s bijele točke koja ih tako često otklanja s velikih natjecanja baš u četvrtfinalima. Prvo je Ashley Young pogodio prečku, a tada je Buffon sjajno pročitao udarac Ashleyja Colea i Italija je golom (prije su pogađali (Balotelli, Pirlo i Nocerino) Diamantija prošla u polufinale gdje je u Varšavi čekaju odmorniji i impresivniji Nijemci.

Uključite se i vi u raspravu oko ove i drugih nogometnih tema – registrirajte se na Tribina.hr informirajte se o vlastitoj reputaciji i sudjelujte u stvaranju sadržaja nove domaće nogometne zajednice!