VELIKO RAZOČARANJE

Löw: Potoci suza teku u našoj svlačionici...

29.06.2012 u 09:28

Izbornik njemačke nogometne reprezentacije, Joachim Löw, otkrio je da su u svlačionici 'elfa' tekli potoci suza nakon što ih je Italija s 2:1 izbacila u polufinalu Europskog prvenstva.

Momčad koja se smatrala prvim favoritom za osvajanje naslova prvaka poražena je u Varšavi s 2:1, ponajviše zahvaljujući napadaču Manchester Cityja, Mariju Balotellij, koji je postigao dva sjajna pogotka u prvih 45 minuta igre.

Löw je nakon susreta otkrio koliko je ovaj poraz pogodio njegove momke.

'U svlačionici teku potoci suza... Ne čuje se ni let muhe. Nitko ne želi s nikime prozboriti ni riječ', izjavio je Löw.

'Jako smo razočarani, ali ne bismo sada trebali napraviti pogrešku i početi preispitivati sve i svakoga. Momčad je odigrala odlično na Euru', smatra izbornik Njemačke.

Löw je okrivio svoju obranu za dva pogotka, ali je nakon toga ipak pohvalio cijelu momčad za izvedbu u drugih 45 minuta utakmice.

'Talijani su pogotke postigli iz pogrešaka naše obrane. No, momčad je pokazala veliko srce u drugom poluvremenu. Dečki nisu odustajali do posljednjeg zvižduka. Bilo je iznimno teško očekivati da ćemo okrenuti 0-2 protiv Italije', rekao je Löw koji je nakon toga tek krenuo s objašnjavanjem nekih svojih taktičkih poteza, zbog kojih će ga njemački novinari razapeti, poput stavljanja Tonija Kroosa od prve minute ili vraćanja Lukasa Podolskog i Marija Gomeza u početni sastav.

'S Tonijem sam htio osnažiti sredinu i limitirati dominaciju Pirla i Montoliva. Gomez je postigao tri pogotka na prvenstvu i bio je sjajan na treningu, baš kao i Lukas. Uostalom, prve smo utakmice i dobili s Gomezom i Podolskim u momčadi', zaključio je strateg 'elfa'.