'Italija je bila bolja'

Zvone Boban poručio Prandelliju gdje je pogriješio

15.06.2012 u 13:30

U komentaru za Sky Sport Italia bivši kapetan hrvatske nogometne reprezentacije Zvonimir Boban istaknuo je da je izbornik “azzurra” Cesare Prandelli pogriješio što je u remiju protiv Hrvatske (1:1) izvukao iz igre Marija Balotellija

Hrvatska i Italija su odigrale neodlučeno u 2. kolu skupine C na Europskom prvenstvu u Poljskoj i Ukrajini, a Boban smatra da je igra Prandellijeve momčadi pala u trenutku kad je umjesto napadača Manchester Cityja u 69. minuti u igru ušao Antonio Di Natale

'Nikad ne bih vadio Balotellija. Super Mario je držao hrvatsku obranu zaposlenom cijelo vrijeme i Italiji je nedostajala njegova snaga u napadu kad je izašao iz igre. Ostali su talijanski napadači preniski i lagani', mišljenja je Boban.

Zvonimir Boban

Talijani su, podsjećamo, u Poznanju poveli pogotkom Andree Pirla iz slobodnog udarca u 39. minuti, a izjednačio je Mario Mandžukić u 72. minuti.

'Hrvatska je u dobroj formi, ali Italija je bila bolja. 'Azzurri' su dominirali 60 minuta, ali stvari su se promijenile Balotellijevim izlaskom', dodao je nekadašnji veznjak Milana.

Talijani za prolazak u četvrtfinale moraju pobijediti Irsku u 3. kolu i pritom se nadati da dvoboj Hrvatske i Španjolske neće završiti 2:2 ili nekim drugim remijem s većim brojem pogodaka.

'Za Hrvatsku je uspjeh već i plasman na veliko natjecanje, a dosad se pokazala kao jedna od najboljih momčadi na Euru. Španjolska će u ponedjeljak biti favorit, no sve je još uvijek otvoreno', zaključio je Boban.