PONOSNI BILIĆ

Modrić: 'Recite sucu da svira bar nešto za nas!'

18.06.2012 u 23:19

Slaven Bilić je ponosnim porazom od Španjolske okončao svoj šestogodišnji mandat na klupi Hrvatske i poručio: 'Nema brige za budućnost, klimaks ove generacije tek će doći'

Slaven Bilić je pred kamerama HTV-a analizirao utakmicu koja je slomila srca navijača Hrvatske, ali ih ostavila s dojmom ponosa na njega i igrače.

'Ne volim one tipične hrvatske priče o moralnim pobjednicima, ali ovu utakmicu odigrali smo herojski i pametno. Imali smo šansu utakmice za koju smo znali da će doći i, da je ta lopta ušla u gol, išli bismo dalje', počeo je Bilić i dodao:

'Probali smo apsolutno sve, pritisnuli ih i stvorili dvije, tri prilike. Ne znam, možda smo svi mi u krivu, ali mislim da nas je sudac drastično oštetio. I nasrtaj na Mandžu i penal na Ćorluki... Luka Modrić, koji se nikad ne žali, na poluvremenu mi je rekao: Recite vi sucu da barem nešto svira za nas.'

Nije se skrivao iza vrlo pozitivnog dojma nakon Eura:

'Mogu biti ponosan, ali jednostavno nismo napravili planirano. Dojam je fenomenalan, ali mi smo ovdje došli po rezultate, a nakon prvog kruga idemo kući. Falilo nam je i malo sreće.'

Bilić i stožer odlaze u moskovski Lokomotiv.

Inače, u stručnoj sudačkoj analizi Mateo Beusan potvrdio je da je morao biti dosuđen prekršaj Ramosa na Mandžukiću na rubu kaznenog prostora, da je morao biti dosuđen penal nakon rušenja Ćorluke u završnici kod rezultata 0:0 te da je neadekvatni sudac Stark ispravno procijenio da nije bilo zaleđa prilikom gola Španjolaca. Osudio je i neujednačen kriterij kod 'malih' odluka u korist europskih i svjetskih prvaka.

Busquets kečerskim stilom prizemljuje Ćorluku minutu uoči gola Španjolske za 1:0