EMIRATES CUP

Arsenal se spasio protiv Napolija, Galatasaray slavio

03.08.2013 u 20:08

U Londonu se igra Emirates Cup na kojem sudjeluju uz domaćina Arsenala i Galatasaray, Porto te Napoli. U prvim utakmicama do pobjede su je došao Galatasaray protiv Porta, dok su Arsenal i Napoli odigrali bez pobjednika

Nogometaši turskog prvaka Galatasarayja i portugalskog prvaka Porta otvorili su šesto po redu izdanje Emirates Cupa, predsezonskog pripremnog turnira kojem je domaćin londonski Arsenal.

U susretu igranom na stadionu Emirates Galatasaray je slavio s minimalnih 1:0 golom Felipea Mela iz jedanaesterca u 71. minuti.

Susret je obilježio neoprezan i grub start brazilskog vratara Porta Fabiana na bjelokošćanskog napadača istanbulskog kluba Didiera Drogbu. Fabiano je pokosio Drogbu na rubu kaznenog prostora početkom drugog poluvremena, ali bivši je napadač Chelseaja, čini se, u cijelom incidentu uspio proći neozlijeđen.

Zanimljivo, za Porto su u susretu dosuđena čak dva kaznena udarca, ali ih nisu uspjeli realizirati Jackson Martinez (18.) i Lucho Gonzalez (77.)

Strašan start na Drogbi

U drugoj utakmici Emirates Cupa, predsezonskog pripremnog turnira koji se igra u Londonu, nogometaši Arsenala i Napolija remizirali su odigravši 2:2.

Napoli je vodio 2:0 nakon samo 29 minuta igre, a Arsenal se spasio poraza u završnici.

Strijelci za Napoli bili su Lorenzo Insigne i Goran Pandev, dok su za 'topnike' zabili Olivier Giroud i Laurent Koscielny. Posebno je lijep bio prvi Arsenalov gol koji je zabio Giroud iz škarica, uz pomoć odbijanca od Bacaryja Sagne. Valja reći i da je Arsenal u 18. minuti propustio realizirati penal, točnije udarac Lukasa Podolskog je obranio Pepe Reina.

Arsenal - Napoli 2:2

U sljedećoj utakmici Arsenal igra protiv Galatasarayja, a Napoli protiv Porta.