PRIJATELJSKE UTAKMICE

Brazilsko nogometno čudo 'srušilo' Ronalda i ispisalo povijest kultnog stadiona

23.03.2024 u 22:51

Nogometna reprezentacija Brazila svladala je Englesku s minimalnih 1:0 gostujući na Wembleyju u prijateljskom dvoboju.

U sadržajnom dvoboju jedini je pogodak pao u 80. minuti, a postigao ga je 17-godišnji napadač Endrick nakon odličnog dodavanja Viniciusa Juniora. Endrick je u igru ušao u 71. minuti zamijenivši Rodryga, s kojim će od ljeta dijeliti svlačionicu u Real Madridu.

Bio je to povijesni trenutak, jer je Endrick postao najmlađi igrač koji je postigao gol na kultnom stadionu u Londonu, računajući i klubove i reprezentacije.

Ono što mu je možda još važnije i draže, postao je najmlađi igrač koji je dao gol za Brazil još od Ronalda. El Fenomeno je 1994. godine postavio rekord, ali ga je Endrick sada srušio postigavši gol za svoj Selecao u dobi od 17 godina i 246 dana.

Endrick je već upisao tri nastupa za A reprezentaciju Brazila. Prvo je igrao osam minuta protiv Kolumbije, pa 18 protiv Argentine i ove subote 20-ak minuta uz gol protiv Engleske.

Gostujuću pobjedu ostvarila je i Austrija koja je s 2:0 slavila protiv Slovačke u Bratislavi. Christoph Baumgartner je već u 1. minuti svladao Martina Dubravku, a konačnih 2:0 postavio je Andreas Weimann u 82. minuti.

Dvoboj Irske i Belgije u Dublinu završio je bez pogodaka, a najbliže mu je bila domaća reprezentacija koja je u 28. minuti imala kazneni udarac zbog igranja rukom. Evan Ferguson je bio izvođač, ali je njegov udarac belgijski vratar Matz Sels uspio obraniti.

Pogodaka nije bilo ni u Kopenhagenu, gdje je Danska na Parkenu ugostila Švicarsku.