ABA LIGA

Cedevita napokon slavila, Split poražen

19.01.2013 u 22:02

Košarkaši Cedevite prekinuli su neugodan niz od tri poraza u regionalnoj ABA ligi. U sklopu 18. kola slavili su u Zagrebu protiv Olimpije 73:67

Pucački ujednačena momčad Cedevite bila je jednostavno predobra za oslabljenu Olimpiju, koja je nedavno ostala bez svog ključnog igrača Arona Baynesa. Nakon slabije prve četvrtine (13:16) Cedevita je kontrolirala susret, te do kraja dobila preostale tri dionice i u konačnici slavila s komotnih 73:67.

Vlado Ilievski ubacio je 13 poena i podijelio čak osam asistencija, dok su Marino Baždarić, Marko Tomas i Goran Suton pridodali po 12. Kod slovenskog su sastava Prepelič i Murić ubacili po 14 poena.

Cedevita se pobjedom vratila u igru za Final Four, te nakon 18. od 26 kola drži šesto mjesto, s jednakim omjerom pobjeda i poraza kao i petoplasirani Radnički.

Košarkaši Splita nesretno su poraženi na gostovanju u Skopju kod MZT Aerodroma. Nakon što je regularni dio utakmice završio rezultatom 79:79, Splićani su u pet minuta dodatka ubacili svega pet poena, a primili 14.

Vedran Vukušić i Srđan Subotić kombinirano su ubacili 42 poena na susretu, ali to ipak nije bilo dovoljno da se pobijedi vrlo dobra, domaćinski orijentirana, makedonska momčad. Bivši igrač Zadra Todor Gečevski predvodio je strijelce u pobjedničkoj momčadi s 19 poena.

Recimo i da je u derbiju kola vodeća Igokea slavila na domaćem parketu protiv Crvene zvezde 80:77, čime je dodatno povećala svoju prednost u poretku u odnosu na dvije beogradske momčadi (Crvena zvezda i Partizan).