PREMIERSHIP

Conteov Chelsea preuzeo vrh od Guardiolina Cityja

05.11.2016 u 20:57

U posljednjoj utakmici subotnjeg programa 11. kola Premier lige Chelsea je kod kuće dobio Everton sa 5:0, te je privremeno zasjeo na vrh prvenstvene ljestvice.

Dva gola zabio je Eden Hazard (19, 56), a po jedan Marcos Alonso (20), Diego Costa (42) i Pedro (65).

Nakon impresivne pobjede protiv Barcelone u Ligi prvaka prije četiri dana, Manchester City je u 11. kolu Premier lige na svom terenu neočekivano remizirao protiv novaka u ligi Middlesbrougha. City je poveo golom Sergija Agüera u 43. minuti, a u sudačkoj nadoknadi izjedanačujući pogodak za Middlesbrough zabio je Marten de Roon (90+1).

Bilićev West Ham je na svom stadionu odigrao 1:1 protiv Stokea. Najbolji strijelac 'čekičara' Michail Antonio, koji po potrebi igra na desnom krilu ili desnog braniča, u 65. minuti doveo je u vodstvo domaćine. Stoke je uspio izjednačiti u 75. minuti, nakon pogreške vratara Adriana strijelac je bio Bojan Krkić

Iako je pola sata imao igrača manje, posljednjeplasirani Sunderland upisao je prvu pobjedu u sezoni, svladavši u gostima Bournemouth sa 2:1. Pobjednički gol zabio je Jermain Defoe u 74. minuti iz penala.

U nedjelju u derbiju kola Arsenal dočekuje Tottenham, dok Liverpool igra protiv Watforda.