TUGA i u sloveniji

Crnogorski snovi o odlasku na SP srušeni na jako bolan način!

05.10.2017 u 22:41

Crnogorska nogometna reprezentacija izgubila je u Podgorici od Danske zahvaljujući pogotku Christiana Eriksena i tako se praktički oprostila od nastupa na Svjetskom prvenstvu kojeg su u isto vrijeme osigurali Njemačka i Engleska...

Crna Gora je pod izbornikom Ljubišom Tumbakovićem odlično gurala u kvalifikacijama za SP u Rusiju i neko vrijeme čak je bila i na vrhu skupine E, no na kraju će ostati i bez dodatnih kvalifikacija.

• +3
Kvalifikacije za SP: Crna Gora - Danska Izvor: Reuters / Autor: STEVO VASILJEVIC

U borbi za drugo mjesto odigrana je ključna utakmica u Podgorici ovog petka u kojoj su Crnogorci izgubili kod kuće od izravnog rivala. Danci koji su izgubili u prvom međusobnom dvoboju ovaj su put stigli do trijumfa zahvaljujući pogotku Christiana Eriksena u 16. minuti.

Crnu Goru je poremetio rani izlazak iz igre najboljeg nogometaša Stevana Jovetića već u 20. minuti i rezultat se do kraja susreta više nije mijenjao, što znači da Danci imaju tri boda više i samo im uvjerljivi poraz od Rumunjske kod kuće u zadnjem kolu, uz crnogorsku gostujuću pobjedu kod vodeće Poljske može oduzeti dodatne kvalifikacije.

U isto vrijeme Njemačka je dovršila svoj posao u skupini C. Golovima Rudyja, Wagnera i Kimmicha svladala je momčad Joachima Löwa u gostima Sjevernu Irsku 3:1 i stigla do devetog trijumfa koji joj osigurava prvo mjesto, dok se domaćin morao zadovoljiti dodatnim kvalifikacijama.

U zanimljivoj skupini F Englezi su golom Harryja Kanea u 94. minuti svladali Sloveniju i osigurali plasman na SP, dok su Škoti skočili na drugo mjesto golom Chrisa Martina u 89. minuti protiv Slovačke i tako došli vrlo blizu dodatnim utakmicama koje ih mogu u studenom odvesti u Rusiju, no moraju izbjeći poraz u Ljubljani u zadnjem kolu.

Nesretni poraz na Wembleyju doveo je Sloveniju u najtežu situaciju u troboju sa Škotskom i Slovačkom...