DAVIS CUP

Dodig (ipak) nije uspio, Talijani izjednačili

01.02.2013 u 21:58

Nakon što je u prvom meču dana Marin Čilić pobijedio u pet setova Lorenzija i tako donio prvi bod Hrvatskoj, u drugom ogledu Davis Cupa Andreas Seppi porazio je Ivana Dodiga i tako izjednačio rezultat prvog dana

Andreas Seppi, najbolji talijanski i 18. svjetski tenisač, pobijedio je u četiri seta našeg Ivana Dodiga (59. na ATP ljestvici) u drugom pojedinačnom meču prvog dana ogleda Italije i Hrvatske u Torinu, u 1. kolu Svjetske skupine Davis Cupa.

Pobjedom 6:2, 6:7(2), 6:4, 6:4 nakon gotovo tri sata igre, Seppi je poravnao rezultat u susretu na 1:1. Izuzev prvog seta, Dodig je, usprkos porazu, pružio vrlo dobru igru, ali je Seppi ipak bolje reagirao u najvažnijim trenucima meča, te je bolje koristio svoje šanse.

Seppi je glatko dobio prvi set. U drugom je Dodig napravio break u četvrtom gemu, te se odlijepio na prednost 4:1. Seppi je poravnao na 4:4, a odluka je pala u tie-breaku, u kojem je Dodig držao svoje servise, te je s dva mini-breaka slavio s uvjerljivih 7:2.

Možda je najveća šansa hrvatskog reprezentativca bila kada je odmah nakon toga, u prvom gemu trećeg seta, izborio break-loptu. Nažalost, nije je iskoristio. Seppi je u 10. gemu oduzeo servis Dodigu, što mu je donijelo vodstvo 2:1 u setovima.

U četvrtom setu si je Dodig izborio novu šansu, dvije break-lopte kod 2:2. Nažalost, nije uspio materijalizirati niti tu šansu. U osmom gemu je izgubio servis. Seppi je imao servis za meč pri vodstvu 5:3. Dodig se nije predavao, napravio je break i produljio meč, ali, nažalost, samo za još jedan gem, jer je u idućem gemu još jednom ispustio servis.

Seppi sada ima 4:0 u pobjedama protiv Dodiga. Dvaput ga je pobijedio prošle godine.

'S jedne strane mogu biti zadovoljan kako sam igrao, a s druge sam jako razočaran, jer mislim da sam imao šansu pobijediti. Bio sam blizu u puno situacija, kad se lomio meč nije se poklopilo: ili bi on dobro odigrao ili bih ja imao malo nesreće. Ali baš zato on i jest takav igrač, zaslužio je biti ovdje gdje je sad', rekao je Dodig

'Najviše mi je žao što ne vodimo 2:0, a subotnji parovi bi mogli dati odlučujuću prednost. Nadam se da ćemo pobijediti , a ako mene pitate ja ne očekujem Fogninija na drugoj strani. Seppi i Bolelli su također dobar par i tko god nam bude suparnik čeka nas težak meč.'

Prvi dan svojom je ocjenom zaokružio izbornik Željko Krajan

'Ovo je bio pravi dan u Davis Cupu, trajao je sedam i pol sati. Moglo je biti 2:0 i za njih i za nas, pa je ovih 1-1 fer rezultat', rekao je Krajan.

Na pitanje hoće li nakon ovakvih napora Marin Čilić i Ivan Dodig – ako budu nominirani za meč parova – biti fizički spremni dodao je: „Razgovarao sam s obojicom i spremni su za sutra ako ih stavim da igraju parove.

Subotnja igra parova na rasporedu je u 15 sati.