premier liga

[FOTO] Chelsea i United remizirali, Ronaldu se ovakav postupak privremenog trenera sigurno nije dopao; ManCity dugo je lomio otpor Dinamovog suparnika

28.11.2021 u 20:57

U derbiju 13. kola Engleske lige Chelsea i Manchester United su u Londonu igrali 1:1. Ranije popodne, nogometaši Manchester Citya slavili su 2:1 na svom stadionu u snježnim uvjetima protiv West Hama

Gosti su poveli golom Jaydona Sancha u 50. minuti, a pogotku je prethodila velika pogreška igrača Chelseaja Jorginha, koji je nakon kornera svoje momčadi ostao zadnji igrač u obrani.

U 67. minuti prekršaj u kaznenom prostoru nad Thiagom Silvom napravio je igrač Uniteda Aaron Van-Bissaka, a Jorginho je bio precizan s bijele točke.

Chelsea i dalje vodi u Premier ligi s 30 bodova, bodom više od Manchester Cityja, dok je United, kojeg je prvi put u Premier ligi predvodio privremeni trener Michael Carrick, na osmom mjestu s 18 bodova. Inače, Ronaldo nije započeo dvoboj, već je ušao u 63. minuti.

• +25
Chelsea - Manchester United 1:1 Izvor: EPA / Autor: NEIL HALL

West Ham, protivnik Dinama u Europskoj ligi, pružio je dobar otpor Cityu, koji je pobjedom došao na drugo mjesto. City je poveo preko Gundogana (33), a taj gol je bio jedini do same završnice dvoboja, kada je prvo Fernandinho (90) zabio za 2:0, da bi počasni gol za West Ham dao Lanzini (90+4).

Hrvatski reprezentativac Nikola Vlašić ostao je na klupi gostiju.

Leicester je, uz dva gola Vardyja, kod kuće dobio Watford 4:2, dok je Brentford 1:0 porazio Everton.