serie a

[FOTO] Milan se nakon šest godina vraća u Ligu prvaka u koju se provukao i Juventus, a Napoli je ispao najveći gubitnik

23.05.2021 u 23:21

Nogometaši Milana i Juventusa pridružili su se prvaku Interu i Atalanti kao predstavnici Serie A u sljedećoj sezoni Lige prvaka, a Napoli je ostao bez plasmana u elitno europsko natjecanje jer je u zadnjem kolu odigrao samo 1:1 na svom stadionu protiv Verone pod vodstvom hrvatskog trenera Ivana Jurića

Juventus je do Lige prvaka stigao uvjerljivom pobjedom 4:1 na gostovanju u Bologni, ali mu ona ništa ne bi značila da je Napoli uspio svladati Veronu, jer je Milan u Bergamu svladao Atalantu 2:0.

'Stara dama' je u Bologni na kraju uvjerljivo slavila 4:1 iako je trener Andrea Pirlo na klupi za pričuve ostavio Cristiana Ronalda. I uopće ga nije uvodio u igru iako je napravio svih pet izmjena na utakmici!

Dva gola za Juventus u Bologni zabio je Morata (29, 47), a po jedan Chiesa (6) i Rabiot (45). Gol za domaćina je utješni gol zabio Orsolini (86).

• +6
FC Bologna - Juventus, Serie A, 23.5.2021. Izvor: Profimedia / Autor: ANDREAS SOLARO / AFP / Profimedia

Pobjedu vrijednu Lige prvaka Milan je ostvario s dva gola iz penala, a oba puta sigurni je realizator bio Franck Kessie (43-11m, 90+4-11m). Ante Rebić nije bio u konkurenciji za sastav zbog ozljede, a Mario Mandžukić je igrao od 79. minute. Za Atalantu je od 80. minute igrao Mario Pašalić.

• +5
Atalanta Bergamo - AC Milan, Serie A, 23.5.2021. Izvor: Profimedia / Autor: Marco BERTORELLO / AFP / Profimedia

'Rossoneri' se tako nakon šest godina vraćaju u Ligu prvaka u kojoj su posljednji put igrali u sezoni 2013./'14.

Napoli je u posljednjem kolu ispao najvećim gubitnikom te će u Europsku ligu, kao i Lazio koji je izgubio na gostovanju kod Sassuola 2:0. No, kako je Roma odigrala 2:2 kod Spezije, Sassuolo je ostao bez plasmana u Konferencijsku europsku ligu, novog natjecanje koje kreće od sljedeće sezone.

Napoli je devet minuta bio u Ligi prvaka. Bivši igrač zagrebačkog Dinama Amir Rrahmani zabio je za vodstvo Napolija u 60. minuti, a izjednačio je Faraoni u 69. minuti. Nikola Kalinić je za Veronu igrao do 63. minute.