REAKCIJA TRENERA

Igor Bišćan bio je kratak, evo što je govorio nakon šokantnog ispadanja

19.08.2023 u 23:58

Sve do sučevog dodatka Dinamo je u Ateni vodio 2-0 i imao u rukama mjesto u doigravanju za Ligu prvaka da bi s dva pogotka u dodanom vremenu AEK izjednačio na 2-2 i tako došao na korak od plasmana u grupnu fazu elitnog europskog klupskog natjecanja. Trener 'Modrih' Igor Biščan nije skrivao razočarenje

Podsjećamo, Josip Šutalo je doveo Dinamo u vodstvo u drugoj minuti sučevog dodatka na kraju prvog poluvremena, kad je prvi bio na odbijenoj lopti i iz neposredne blizine ju poslao u mrežu. U 65. minuti Dinamovu je prednost udvostručio Robert Ljubičić kad je sa sedam-osam metara svladao domaćeg vratara Stankovića, a nakon sjajnog dodavanja Brune Petkovića.

U drugoj minuti sučevog dodatka je domaći kapetan Sergio Araujo smanjio na 2-1, što je utakmicu vodilo u produžetak. No, u desetoj minuti dodatka za domaću je momčad dosuđen kazneni udarac. Livaković je obranio udarac Levija Garcije, ali je prvi na odbijenoj lopti bio Domagoj Vida i glavom ju poslao u mrežu za konačnih 2-2 i plasman AEK-a u doigravanje za Ligu prvaka.

Izvor: tportal.hr / Autor: Croatel/MAX Sport

'Čestitam AEK-u i njegovim igračima na prolasku dalje. Želim i čestitati mojim igračima za trud. Igrali su u vrlo teškim uvjetima na ovom stadionu', rekao je Bišćan i dodao:

'Ovo je za mene jako tužan trenutak, vjerojatno najgori u cijeloj karijeri. Bili smo jako blizu prolaska, ali na kraju nismo uspjeli.'

Što se dogodilo?

'Možemo sad analizirati, na najgori smo način izgubili prolaz, i nije trenutak da se rade analize zašto se to dogodilo na kraju susreta.'

Boli li što je Vida zabio Dinamu?

'Nema to veze', kazao je Bišćan i završio s novinskom konferencijom.

• +45
AEK - Dinamo, 3. pretkolo Lige prvaka Izvor: Pixsell / Autor: Marko Lukunic/PIXSELL