kiks 'vatrenih'

Izbornik Zlatko Dalić oglasio se nakon iznenađujućeg remija i iskreno priznao: Bio je to baš šok

25.03.2023 u 23:22

Hrvatska je na otvaranju kvalifikacija za plasman na EURO 2024. godine odigrala samo 1:1 protiv Walesa. Dominirali su 'vatreni', ali u posljednjim su sekundama utakmice prokockali pobjedu primivši šokantan gol. Susret je prokomentirao izbornik Zlatko Dalić

'Nekad izgubiš, nekad dobiješ, nekad primiš, nekad zabiješ, tako je to u životu...', započeo je filozofski raspoloženi izbornik Zlatko Dalić nakon 1:1 remija s Walesom.

Hrvatska je na Poljudu vodila do 93. minute i onda primila pacerski gol...

'Bio je to šok. Baš šok, u zadnjoj minuti primimo gol', priznao je Dalić te nastavio.

'Imali smo svoje prilike, mogli smo zabiti i drugi gol, ali primili smo gol iz onoga što smo znali da je najopasnije, a to su prekidi za koje smo se pripremali. Imali smo takve situacije nekoliko puta tijekom utakmice. Znali smo da je aut opasniji od kornera. Bio je to šok za sve... Uvijek te kvalifikacije startamo s lošim rezultatom.'

• +69
Hrvatska - Wales, kvalifikacije za EP 2024. Izvor: Pixsell / Autor: Luka Stanzl/PIXSELL

'Vatreni' su dominirali, ali nisu zabili drugi gol...

'Drugi gol bio je ključ svega. Imali smo lijepu šansu na početku drugog poluvremena, onda pali desetak minuta. Napravili smo zamjene, osvježili momčad, imali kontrolu i posjed lopte, ali dogodio se taj gol Walesa. Kiks? Ma, nećemo govoriti o kiksu, ali da, izgubili smo dva boda', analizirao je Dalić te se osvrnuo i na ozljedu Marka Livaje:

'Livaja? Pao je na leđa i osjetio bol. Vidjet ćemo što će s njim biti. Ne moramo stvarati pritisak nakon ovoga, kvalifikacije dugo traju. Moramo na kraju biti prvi ili drugi i to je to', kazao je izbornik Zlatko Dalić nakon šokantnog remija u razgovoru za Novu TV.

U utorak nas čeka gostovanje kod Turske...

'Turska? Ne možemo stvarati pritisak. Znamo koliko treba bodova, da je kraj kvalifikacija taj koji se broji. Lijepo je osvojiti ih na početku. Ako ne, osvojiti ih kasnije. Na kraju trebamo biti prvi ili drugi, osvojiti 18 ili 17 bodova i to je to', zaključio je izbornik Zlatko Dalić.