TAKO BLIZU, ALI...

Je li ovo ključni trenutak derbija? Hajdukovi navijači već su vidjeli loptu u golu, a na kraju se nesretni Marko Livaja uhvatio za glavu!

14.08.2022 u 08:01

Nogometaši Dinama s uvjerljivih su 4:1 svladali Hajduk u stotom dvoboju ove dvije momčadi u SuperSport Hrvatskoj nogometnoj ligi, a najveća gostujuća zvijezda, Marko Livaja, nije imala svoj dan

Podsjećamo, Hajduk je poveo golom u posljednjoj minuti prvog poluvremena kad je Jani Atanasov s više od 25 metara pogodio gornji desni kut Dinamovog gola. Izjednačujući pogodak za postigao je Martin Baturina u 61. minuti preciznim udarcem sa 16 metara. Samo tri minute poslije preokret i vodstvo 'Modrima' donio je Arijan Ademi pogotkom glavom. U 84. minuti za 3:1 domaćina pogodio je Amer Gojak. Konačnih 4:1 u prvoj minuti sučevog dodatka postavio je Mislav Oršić.

Marko Livaja ostao je bez pogotka, imao je pokoji bljesak, ali nedostajao je njegov golgeterski učinak. Najbliže pogotku bio je u 70. minuti, ali promašio je nemoguće. Bio je to skup promašaj, jer dogodio se kod Dinamovog vodstva 2:1. Dakle, Hajduk je novim golom mogao zakomplicirati situaciju i vratiti neizvjesnost, ali...

• +41
Dinamo - Hajduk, 5. kolo SuperSpot HNL-a, 2022/23. Izvor: Cropix / Autor: Marko Todorov

Po lijevoj strani probio se Melnjak, ubacio je oštru loptu u peterac koju je Livaković uspio malo skrenuti, dovoljno da zbuni Livaju koji je uklizao. Lopta je Hajdukovog napadača pogodila u nogu i iz blizine od 2-3 metra otišla preko grede. Taj trenutak možete vidjeti ispod ovoga teksta.

Izvor: Licencirane fotografije / Autor: Croatel/MAX Sport