nakon pet i pol godina

Jedan Vatreni nije mogao skinuti osmijeh s lica: Ovo mi je bio ekstra motiv

28.03.2024 u 07:58

Marko Pjaca (28) vratio se u reprezentaciju nakon čak pet i pol godina izbivanja. Posljednji je put dres Vatrenih nosio još u studenom 2018. godine, a nakon toga se godinama borio s teškim ozljedama i operacijama. Sad je pokazao da izbornik Zlatko Dalić može računati na njega

Marko Pjaca i Marin Pongračić dobili su priliku u finalu međunarodnog turnira u Kairu te su s ostalim 'vatrenima' zaslužili visoke ocjene za ukupan dojam u ovoj reprezentativnoj akciji.

A posebno je sretan bio Marko Pjaca (28) koji je zaigrao za Hrvatsku prvi put nakon studenog 2018. godine.

'Nije to bio previše bitan turnir, ali je uvijek lijepo osvojiti medalju i trofej', rekao je Pjaca.

Hrvatska je u subotu u polufinalu odigrala 0:0 s Tunisom, ali je boljim izvođenjem jedanaesteraca izborila finale. U finalu je gubila 1:0, no to je preokrenula i osvojila naslov na turniru na kojemu je još sudjelovao i posljednjeplasirani Novi Zeland.

'Svi smo presretni, a ja pogotovo. Ovo mi je bila prva utakmica za reprezentaciju nakon pet i pol godina pa sam doista sretan', napomenuo je Pjaca koji je odigrao svih 90 minuta i tako pomogao u osvajanju trofeja:

'Dobro sam se osjećao i baš mi je drago da sam se vratio. To mi je bio ekstra motiv da dobro odigram i pomognem momčadi u ostvarenju dobrog rezultata.'

Sretan je bio i stoper Marin Pongračić koji je također odigrao svih 90 minuta u pobjedi Hrvatske 4:2 nad Egiptom. Osvajanjem turnira u Kairu ostvaren je glavni cilj zbog kojeg su 'vatreni' i došli na sjever Afrike.

• +35
Egipat - Hrvatska Izvor: Pixsell / Autor: Matija Habljak/PIXSELL

'Uvijek je lijepo pobijediti. To nam je bio glavni cilj kada smo došli ovdje. Htjeli smo pobijediti u utakmicama, a uz to se i opustiti, odraditi 'teambuilding'. I to nam je uspjelo', rekao je 26-godišnji stoper za Hinu.

Hrvatski nogometaši napustili su Kairo gdje su pobjedom nad domaćinom osvojili prijateljski ACUD kup. Izbornik Zlatko Dalić je od prve minute na poziciju stopera poslao braniča talijanskog prvoligaša Leccea.

'Zadovoljan sam svojom igrom, ali nama stoperima je uvijek najgore kada se primi gol. Prvi gol je bio pomalo nepotreban, a i drugi. Tu smo malo zaspali pa na to moramo obratiti više pažnje', rekao je Pongračić kojem je ovo bio šesti nastup za Hrvatsku:

'Bio je lijep osjećaj. Meni je najljepši osjećaj igrati za hrvatsku reprezentaciju. Jako sam sretan', zaključio je Marin Pongračić.