bolji od Lokomotive

Pogledajte kako su kadeti Hajduka nakon ruleta penala osvojili Hrvatski kup!

08.05.2024 u 13:49

Kadetska momčad Hajduka (U-17) pobjednik je Hrvatskog nogometnog kupa

U finalnoj utakmici, koja je odigrana na terenu Športskog centra Rudeš, bolji od Lokomotive nakon izvođenja jedanaesteraca bili su igrači Hajduka.

Utakmica je završila bez golova, a nakon izvođenja jedanaesteraca rezultat je bio 4:3 za kadete Hajduka. O prvaku je odlučio rulet penala...

Precizni s bijele točke za Hajduk su bili Kajtazi, Ora, Vojvodić i Durdov, a za Lokomotivu Radić, Subotić i N. Godec.

'Jedna jako, jako teška i tvrda utakmica dvije dobre ekipe. Na kraju smo imali zrno sportske sreće', kazao je nakon utakmice za MAXSport trener Hajduka Luka Vučko.

Što se utakmice tiče u prvih 45 minuta finala kadeta vidjeli smo samo jedan udarac u okvir gola, uputio ga je Petar Zvonimir Kostelac u 14. minuti, ali je Ivan Bosančić odlično obranio. Lokomotiva je bila nešto aktivnija u prvih 20 minuta, dok je Hajduk preuzeo igru u finišu prvog dijela. Dva puta su Bijeli zaprijetili preko Ivana Ore i Sebastijana Kajtazija, ali oba udarca završila su u dobro postavljenom Lokomotivinom bloku.

VIDEO sažetak pogledajte u prilogu:

LOKOMOTIVA vs HAJDUK 3:4 (finale, Hrvatski nogometni kup za kadete 23/24) Izvor: Društvene mreže / Autor: MAXSport

Drugo poluvrijeme počelo je dobrim prodorom Petra Radića po desnoj strani, obrana Hajduka njegov ubačaj izbila je u korner. Tada slijedi period dominacije Hajduka. Od 53. do 63. minute stvorili su Bijeli četiri opasne situacije pred golom. Najprije je dva puta unutar šesnaesterca šutirao Bruno Durdov, prvi put obranio je Kostopeč, a drugi udarac prošao je uz vratnicu. Nakon toga udarcima s distance dva puta je pokušao i Kajtazi, ali bez rezultata. Potom se igra primirila i 15 minuta uglavnom se igralo između dva šesnaesterca.

U 80. minuti velika prilika za Hajduk. S lijeve strane je ubacio Duje Milišić, a Durdov glavom s pet metara šutirao pored gola. Sedam minuta kasnije još jedna velika šansa za Durdova. Ušao je u šesnaesterac s desne strane, stvorio prostor za šut i potom s 12 m poslao loptu preko gola. U nadoknadi je još jednom iz blizine pokušao Bruno Mišura, ali i taj udarac je blokiran. Više informacija OVDJE.

KADETI: Lokomotiva - Hajduk 0:0 (jedanaesterci 3:4)

• Završnica HNK – finale kadeta Stadion: Š.C. Rudeš
  • Sudac: Patrik Pavlešić (Duga Resa) Strijelci s 11 m: Milišić - obrana, 1:0 Radić, 1:1 Kajtazi, 2:1 Subotić, 2:2 Ora, 3:2 N. Godec, 3:3 Vojvodić, D. Godec - obrana, 4:3 Durdov, Kostelac - promašaj

Hajduk: Bosančić, Hrastović, Kralevski, Mlačić, Milišić, Vojvodić, Perko (od 62. Mišura), Kajtazi, Ora, Zudin (od 76. Pranić), Durdov