PROSULI DOBIVENO

Kakav debakl; Liverpool izgubio na nevjerojatan način

04.12.2016 u 17:08

Nevjerojatnim preokretom u posljednjih 15 minuta utakmice nogometaši Bournemoutha pred svojim su navijačima svladali Liverpool sa 4:3, iako je momčad Juergena Kloppa vodila 2-0 na poluvremenu i držala prednost 3:1 do 76. minute

Gosti su u prvom poluvremenu došli do vodstva pogocima Manea u 20. minuti i Origija dvije minute poslije. Zaostatak Bournemoutha smanjio je Wilson u 56. minuti iz opravdano dosuđenog kaznenog udarca, pri kojem je sukrivac bio i hrvatski reprezentativac u Liverpoolovim redovima Dejan Lovren, čije je loše igranje glavom prethodilo Milnerovom prekršaju.

No, Livepool je u 64. minuti ponovno stigao do dva pogotka prednosti. Mane je ubacio s desne strane, a njemački veznjak Emre Can sjajno pogodio s ruba kaznenog prostora za 3:1.

Uslijedio je preokret u režiji 22-godišnjeg Škota Ryana Frasera kojeg je trener Bournemoutha Eddie Howe ubacio u 55. minuti. Fraser je u 76. minuti završio brzo i precizno izveden kontranapad domaće momčadi. Dvije minute poslije Fraser je bio asistent, a Cook strijelac izjednačujućeg pogotka.

Veliki preokret okrunio je u trećoj minuti sudačke nadoknade Nizozemac Nathan Ake koji je i prije dva tjedna bio strijelac pobjedničkog pogotka na gostovanju Bournemoutha kod Stokea.

Dejan Lovren je odigrao svih 90 minuta u momčadi Liverpoola.

Treću utakmicu zaredom u engleskoj Premier ligi Manchester United osvojio je samo bod, odigravši 1:1 na gostovanju kod Evertona.

Sve do 89. minute momčad Josea Mourinha imala je sva tri boda u rukama zahvaljujući pogotku Zlatana Ibrahimovića iz 42. minute, kad je uspio s 20-ak metara prebaciti i svladati nepotrebno istrčalog vratara Evertona Maartena Stekelenburga.

No, u 88. minuti je Marouane Fellaini, koji je ušao tri minute prije u igru, nesmotreno srušio Ganu u kaznenom prostoru, a izjednačujući pogodak iz kaznenog udarca postigao je Leighton Baines.