O ČEMU ON TO?

Kapetan Srbije Dušan Tadić nakon razočaravajuće igre Orlova polupao lončiće: Rezultat je mogao otići i na našu stranu

• B.T.
  • Zadnja izmjena 25.11.2022 08:52
  • Objavljeno 25.11.2022 u 08:04

Nogometaši Brazila 20. put zaredom ostvarili su pobjedu u prvoj utakmici na Svjetskom prvenstvu, a u svom prvom nastupu u Katru svladali su reprezentaciju Srbije 2-0 u posljednjem dvoboju prvog kola grupne faze

Oba pogotka za brazilsku reprezentaciju postigao je Richarlison. U 62. minuti je u mrežu pospremio loptu koju je odbio srpski vratar Vanja Milinković-Savić nakon udarca Viniciusa Juniora, a u 73. minuti je najljepšim pogotkom na ovom mundijalu postavio konačnih 2-0.

Brazil je imao više od igre, no kapetan srpske reprezentacije misli da je i Srbija bila blizu uspjeha.

'Mislim da je bilo prvo poluvrijeme bilo solidno s naše strane, a rezultat je mogao otići i u drugu stranu. To drugo poluvrijeme su osvojili fizičkom snagom, postigli su pogodak i otišlo je u drugom smjeru. Na prošlom Svjetskom prvenstvu Brazilci su postigli brze golove i mi nismo imali šanse. Sada je bilo skroz drugačije. Ništa, idemo dalje. Moramo se ugledati na to prvo poluvrijeme kada nismo ostavljali prostora Brazilu, koji je jedan od glavnih kandidata za titulu. Imamo još dvije utakmice, idemo pobijediti i proći dalje', rekao je Tadić.

Razumljivo je Tadićevo dizanje morala, ali recimo da je Brazil imao dvije velike prilike, a Srbija niti jednu. Nadalje, Brazilci su uputili 22 udarca prema golu (osam u okvir), a Srbi tek pet (niti jedan u okvir), a posjed lopte je bio 58 posto u brazilskim nogama. Kao da je komentirao neku drugu utakmicu.