JAVNO JE OBEĆAO...

Njemački trener na Benficinoj klupi opet 'prodaje maglu' hrvatskom napadaču?

19.01.2024 u 16:15

Benficin trener Roger Schmidt rekao je da će hrvatskom nogometnom napadaču Petru Musi dati veću priliku u nadolazećim tjednima, čime je odbacio medijska nagađanja o prelasku 25-godišnjaka u talijansku Bolognu ili Genovu tijekom siječnja.

Schmidt je dosad prednost na terenu davao 25-godišnjem napadaču Arthuru Cabralu, a prije dva tjedna je iz brazilskog Santosa doveo i 20-godišnju špicu Marcosa Leonarda.

'Musa nije dobio mnogo minuta na terenu, jer moram donositi odluke koga staviti u vrh napada', rekao je Schmidt u četvrtak na konferenciji za medije.

'Ali do svibnja je ostalo još puno utakmica', dodao je.

Hrvatski reprezentativac Musa je posljednji prvenstveni ogled s Rio Aveom odgledao s klupe za pričuve, a četiri dana prije odigrao je svega minutu u kupu protiv Brage. Prije toga je u prvenstvenim pobjedama od po 3:0 nad Famalicaom i Aroucom zabio po pogodak tijekom 20 i 18 minuta provedenih na travnjaku.

'On nam je važan pa se nadam da ću mu moći dati više minuta idućih tjedana', izjavio je Schmidt uoči domaće prvenstvene utakmice s Boavistom.

Benfici se prije dvadeset dana ozlijedio 20-godišnji danski napadač Casper Tengstedt.

Drugoplasirana Benfica zaostaje u portugalskom prvenstvu četiri boda za vodećim gradskim rivalom Sportingom, ali uz utakmicu manje.

Musa je za Orlove iz Lisabona ove sezone igrao u 23 utakmice provevši na travnjaku 818 minuta. Pritom je zabio šest golova, a dva puta je asistirao za pogodak.

Ugovor s Benficom mu istječe 30. lipnja 2027.