crno bijeli sigurni

Polufinale ABA lige; Partizan u dramatičnoj završnici poveo 1-0 u doigravanju

30.04.2024 u 21:20

KK Partizan je nakon prve četvrtine bio u vodstvu te su ostvarili uvjerljivu pobjedu na domaćem parketu

Košarkaši Partizana ostvarili su pobjedu u polufinalu doigravanja regionalne ABA lige protiv Budućnosti iz Podgorice rezultatom 78-67 te je sada 1-0 u seriji.

Ekipa iz Beograda je ostvarila vodstvo u prvoj četvrtini od 27-16 i nisu je ispustili do kraja utakmice. Nakon početnog vodstva, Partizan nije dozvolio Budućosti da im se približi na manje od dvoznamenkaste razlike sve do završnih 5 minuta kada se ekipa iz Podgorice približila na 4 razlike u posljednjoj minuti. Prvi strijelac Partizana bio je Zach Leday sa 15 koševa, čemu je dodao i četiri skoka, drugi najbolji strijelac bio je Frank Kaminsky koji je ubacio 13. Kod Budućnosti je najbolji igrač bio Yoan Makoundou s 14 koševa i 12 skokova. Budućnost je u četvrtfinalu izbacila Zadar, jedinog hrvatskog predstavnika u ovosezonskom doigravanju ABA lige.

U drugom polufinalnom susretu, Crvena Zvezda i Mega će okušati snage, počevši s prvom utakmicom 3. svibnja. Drugi susret će se odigrati 7. svibnja, kada će Budućnost biti domaćin Partizanu u Podgorici. Tim koji prvi ostvari dvije pobjede plasirat će se u finale.