PRIMERA DIVISION

Šokantno! Real Sociedad porazio Barcu!

19.01.2013 u 20:15

Nogometaši Barcelone doživjeli su prvi ovosezonski poraz u Primeri! U 20. kolu su izgubili u gostima kod Real Sociedada s 3-2 iako su nakon 25 minuta vodili s 2-0…

Stadion Anoeta u San Sebastianu još se jednom pokazao neosvojivim za Katalonce. Jedino je to mjesto koje Barcelona nije nijednom pokorila u posljednje tri sezone. Štoviše, izgubila je i u sezoni 2010/11, a prošle sezone je dvoboj završen s 2-2. I tada su gosti brzo poveli s 2-0 da bi Baski do kraja uspjeli izjednačiti.

Barcelona, dakle, nakon 20 kola ima na kontu 18 pobjeda, te po jedan remi i poraz, a jedino je još kod kuće protiv Real Madrida prosula bodove. No, njezina je prednost pred pratnjom i dalje velika: drugoplasirani Atletico Madrid bi eventualnom nedjeljnom pobjedom protiv Levantea smanjio zaostatak na osam bodova.

Dakako, ni subotnja utakmica nije mogla proći bez pogotka Lionela Messija. Najbolji svjetski nogometaš je zabio s vrha šesnaesterca nakon proigravanja Andresa Inieste. Prije toga je tešku pogrešku kod ispucavanja lopte napravio domaći vratar Claudio Bravo. Messiju je ovo već 29. prvenstveni pogodak ove sezone, a zabio je već deseto kolo zaredom. Pedro Rodriguez je u 25. minuti smjestio loptu u praznu mrežu iz neposredne blizine nakon što ga je s desne strane poslužio Dani Alves.

Preokret domaćih je krenuo u 40. minuti kada je Chory Castro iskosa s lijeve strane zakucao loptu iza leđa Victora Valdesa. Jedan od ključnih trenutaka utakmice dogodio se u 56. minuti kada je Gerard Pique zbog prekršaja na Carlosu Veli dobio drugi žuti karton i ostavio goste brojčano oslabljene. Samo šest minuta kasnije obrana Barcelone je ponovno kapitulirala. Ponovno je s lijeve strane kaznenog prostora opalio Castro, a lopta se odbila od Javiera Mascherana, koji je netom prije toga ušao u igru, i prevarila Valdesa.

I nakon što se već činilo da će utakmica završiti remijem u prvoj minuti sudačke nadoknade je s desne strane loptu pred gol gostiju uputio Carlos Martinez, a Imanol Agirretxe se ubacio između Alvesa i Mascherana i zabio za veliko slavlje Baska.

U pretposljednjoj subotnjoj utakmici 18. kola prve španjolske nogometne lige nogometaši Getafea i Seville podijelili su bodove u Madridu odigravši 1:1.

Oba pogotka pala su u prvom dijelu utakmice, a onaj nama bitniji bio je Sevillin u 40. minuti. Strijelac je bio Jose Antonio Reyes nakon što ga je petom proigrao hrvatski reprezentativac Ivan Rakitić.

Vodstvo gostiju trajalo je svega četiri minute kada je Adrian Colunga postavio konačnih 1:1.

Iako je imala veći posjed lopte u svojim nogama (59-41), te više udaraca prema suparničkim vratima (10-7), Sevilla se na kraju morala zadovoljiti bodom, s kojim je ostala na 12. mjestu Primere, dok je Getafe napredovao za jedno mjesto i sada je 10. sastav lige.