puno kombinacija

Stigle loše vijesti kad je u pitanju direktan plasman Dinama u Europu; evo detalja

19.04.2024 u 12:04

Nakon što su Fenerbahče i PAOK ispali iz Europe, tu vijest nisu baš najbolje primili u Maksimiru. Naime, svi u Dinamu su navijali su u četvrtfinalu Konferencijske lige da dalje prođu Fenerbahče i PAOK. No, to se nije dogodilo

Da su Fenerbahče i PAOK prošli dalje Dinamu bi se otvorila vrata direktnog plasmana u skupine Europske lige, a sad se to zakompliciralo.

No, s druge strane ako Dinamo osvoji titulu prvaka Hrvatske onda se te šanse povećavaju. A isto tako, a Dinamo primjerice ne budu prvak, ipak može kao doprvak ili osvajač Kupa izboriti direktan plasman u Europsku ligu. Ali ne ovisi više samo o sebi..

VIDEO sažetak Fenerbahčea pogledajte u prilogu:

CONFERENCE LEAGUE (1/4 finale, revanš): Fenerbahče - Olympiacos 1:0, penalima (2:3) / 18.04.2024. Izvor: Društvene mreže / Autor: Arena Sport TV

Naime, za tako nešto je potrebno da na kraju sezone bude klub s najvećim koeficijentom u kvalifikacijama Europske lige te da uz to Konferencijsku ligu osvoji klub koji će – zahvaljujući plasmanu na ljestvici nacionalnog prvenstva - osigurati plasman u Ligu prvaka ili u grupnu fazu Europske lige.

Ukratko, Dinamu prema trenutačnoj situaciji odgovara isključivo da Aston Villa osvoji Konferencijsku ligu!

Ako primjerice Fiorentina osvoji Konferencijsku ligu onda u Maksimiru moraju navijati da Fiorentina osvoji i talijanski kup! U tom slučaju Dinamo bi izborio direktan plasman u Europsku ligu.

Uz to bi se trebalo poklopiti da Club Brugge završi kao drugi u Belgiji te da Olympiakos postane grčki prvak. A to izgleda kao nemoguća misija jer su trenutačno četvrti. Uz to se motri i nizozemsko prvenstvo tako da ispada kako se previše toga mora poklopiti da Dinamo izbjegne kvalifikacije za Europu.

U svakom slučaju čeka nas zanimljiv završetka sezone u borbi za Uefine koeficijente.