MODRIĆEVIM STAZAMA

Svi ga čekaju u Manchesteru, a Gvardiol se oglasio iz Beograda. Srbi otkrivaju razlog

29.06.2023 u 10:06

Bionic
Reading

Dok nogometna javnost očekuje stavljanje potpisa na ugovor s Manchester Cityjem i spajanje dvojca Vatrenih u redovima najbolje europske momčadi, Joško Gvardiol se javio iz glavnog grada Srbije

Kao što je poznato, Mateo Kovačić već je postao dio momčadi Pepa Guardiola, a Joško, kojeg zbog sličnog prezimena neki mediji u regiji pogrešno pišu Guardiol umjesto Gvardiol, samo što nije.

Vatreni stoper propustio je završnicu Lige nacija zbog operativnog zahvata na preponama, a kako bi ubrzao oporavak, uputio se, tvrde srpski mediji, kod nadriliječnice Marijane Kovačević u Beograd.

Oglasio se preko Instagrama, na kojem je objavio fotografiju iz hiperbarične komore, kao lokaciju je označio Beograd i napisao - 'Let's rehab', odnosno 'Idemo s rehabilitacijom'.

U hrvatskom medijskom prostoru o osporavanoj Kovačević se pisalo kada je kapetan hrvatske reprezentacije i igrač Reala Luka Modrić početkom svibnja ozljedu mišića prepone sanirao u ekspresnom roku upravo zahvaljujući tretmanima koje je imao kod nje. Bilo je to vrijeme ključnih utakmica sezone, a on je pauzirao svega deset dana i uspješno odradio iznimno važne utakmice - finale Kupa kralja protiv Osasune i polufinalne utakmice Lige prvaka protiv Manchester Cityja. Propustio je svega dvije utakmice, a prognoze su govorile da će morati mirovati barem mjesec dana.

Očito je mlađahni Gvardiol dobio još jedan dobar kapetanski savjet od iskusnog suigrača pa se u Beograd uputio ne bi li 100 posto zdrav prešao u redove novog poslodavca.

Kovačević je inače na Australian Openu bila dio tima Novaka Đokovića, a još ranije njenim tretmanima bili su podvrnuti bivši članovi Vatrenih Ivica Olić i Dario Srna.

Kovačević je poznata po tome da sportaše u svojoj klinici liječi alternativnim metodama koje uključuju kremu od kobilje posteljicu, koju primjenjuje ultrazvučnim valovima. Ta metoda ubrzava regeneraciju mišića. Za cijenu vrhunski sportaši ne mare, a srpski mediji pišu da se kreće oko 5000 eura, ali da je po znatno nižim cijenama na raspolaganju i građanima sa sličnim problemima.