kvalifikacije za euro

Talijani strahovali, pa na kraju ipak uvjerljivo dobili Sjevernu Makedoniju

17.11.2023 u 23:45

Važnu pobjedu u borbi za EURO ostvarila je Italija, branitelj naslova je u Rimu svladao Sjevernu Makedoniju 5:2

Talijani su na poluvremenu vodili 3:0, ali hrabri se Makedonci nisu predavali te je u 74. minuti Atanasov svojim drugim golom smanjio na 3:2.

Nije Talijanima bilo svehedno, ali su ipak u samoj završnici zabili još dva gola i tako potvrdili na kraju uvjerljivu pobjedu. Golove za 'azzurre' postigli su Darmian (17), Chiesa (41, 45+2), Raspadori (81) i El Shaarawy (90+3), dok je oba gola za Makedoniju postigao Atanasov (52, 74).

Ovom pobjedom Italija se bodovno izjednačila s Ukrajinom, obje reprezentacije imaju po 13 bodova uoči međusobnog ogleda u Leverkusenu u ponedjeljak, a sada će pobjedu za odlazak na EURO morati juriti Ukrajinci dok je Talijanima dovoljan i bod.

• +9
Italija - Makedonija, kvalifikacije za EURO 2024., 17.11.2023. Izvor: EPA / Autor: RICCARDO ANTIMIANI

Prvo mjesto u ovoj skupini potvrdila je Engleska 2:0 pobjedom protiv Malte na Wembleyu uz autogol Pepea (8-ag) i gol Kanea (75).

Još ranije su plasman na EURO izborili Engleska, Francuska, Španjolska, Belgija, Portugal, Turska, Škotska, Mađarska, Austrija, Slovačka i domaćin Njemačka.

Tportal SPORT je i na WhatsAppu

Želite li pogledati VIDEO svih golova iz SuperSport HNL-a i Kupa te dobivati najvažnije vijesti iz sporta: Zapratite tportalov kanal OVDJE i kliknite 'Prati'