NBA LIGA

Utah produbio krizu prvaka, Durant nosio Oklahomu do pobjede

15.01.2013 u 10:14

Svakom novom utakmicom praktički se produbljuje kriza u redovima aktualnih prvaka Miami Heata. Sada su doživjeli poraz u Salt Lake Citiyju od Jazzera. I dok prvaci muku muče s formom, Oklahoma na krlima briljantnog Duranta i njegovog 'pomoćnika' Westbrooka nastavlja s pobjedama

Košarkaši Miamija su i dalje u krizi, pa je u noći s ponedjeljka na utorak uslijedio novi poraz za aktualne prvake NBA lige. Utah je slavila na domaćem parketu 104-97.

U ovom mjesecu siječnju Miami je u negativnom omjeru (3-4), kao što i u zadnjih deset utakmica ima omjer 4-6. U neizvjesnom ogledu Utah je pobijedila ponajprije zahvaljujući odličnom dvojcu Jefferson-Hayward. Prvi je ubacio 23 poena, te je upisao 11 skokova, dok je potonji zabio 22 poena, uz četiri asistencije.

Na drugoj je strani LeBron James postigao 32 poena, a zanimljivo da je kroz cijelu posljednju četvrtinu Dwyane Wade ostao na klupi, te nije ulazio u igru, makar nikakve ozljede, niti sličnog razloga za to nije bilo.

'Ne znam zašto, uvijek sam bio spreman za igru', rekao je Wade.

Inače, LeBronu nedostaje još samo 19 poena kako bi postao najmlađi košarkaš u povijesti NBA lige sa 20.000 poena u ligi i više.

Ludu su utakmicu odigrali Kevin Durant i Russell Westbrook kod Phoenixa, a Oklahoma City je slavio 102-90. Kako je drugačije i mogla završiti utakmica u kojoj je Kevin Durant postigao 41 poen. "Poludio" je Durant u drugom dijelu ogleda u kojem je postigao 27 poena, od čega čak 19 u zadnjoj četvrtini. I Westbrook je bio na visini zadatka - ogled je završio sa 36 poena, uz osam skokova i pet asista.

Chicago s vremena na vrijeme odigra strašnu utakmicu i strašnu obranu, a upravo je to osjetila Atlanta. Chicago je kao domaćin pobijedio 97-58, a Atlanta je u prvom poluvremenu postigla 20 poena (!). U prvoj četvrtini 15, u drugoj samo pet (!), a ta brojka od 20 poena je najmanji broj poena Atlante u povijesti, u prve 24 minute.

Rajon Rondo je ostvario triple-double (17 poena, 10 skokova i 12 asistencija) za laganu Bostonovu pobjedu 100-89 protiv Charlotte, dok je sve prštalo od koševa u ogledu u kojem je Sacramento pobijedio Cleveland 124:118.

NBA liga, ponedjeljak:

Washington - Orlando 120:91 (Okafor 19p, 11s, A.J. Price18p, 6a / Nelson 19p, 12a)
Boston - Charlotte 100:89 (Rondo 17p, 10s, 12a, Pierce 19p, 4s, 6a / Warrick 16p, 4s, 3a)
Chicago - Atlanta 97:58 (Boozer 20p, 13s, Deng 18p / Horford 6p, 11s)
Memphis - LA Clippers 73:99 (Randolph 15p, 12s / Barnes 16p, 8s, Griffin 10p, 6s, 5a)
Dallas - Minnesota 113:98 (O.J. Mayo 20p, 7s, 9a, Collison 23p, 9a / Peković 20p, 12s)
Utah - Miami 104:97 (Jefferson 23p, 11s, Hayward 22p, 4a / James 32p, 4s, 6a)
Phoenix - Oklahoma City 90:102 (Gortat 19p, 15s / Westbrook 36p, 8s, 5a, Durant 41p, 5s)
Sacramento - Cleveland 124:118 (Cousins 26p, 14s, 6a, Evans 18p, 4s / Walters 33p, 5a)

9. Utah 40 21 19
10. Minnesota 35 16 19