supersport hnl

Varaždin slavio u gostima kod Rudeša i na ljestvici 'preskočio' Goricu

22.04.2024 u 19:08

U posljednjoj utakmici 31. kola SuperSport HNL-a Varaždin je kao gost svladao Rudeš 2-0. Golove za Varaždince zabili su Igor Postonjski (29) i Marko Dabro (59)

Rudeš se neslvno oprašta od szone u SuperSport HNL-a. U 31. kolu su na svom terenu izgubili od Varaždina 2-0, a bio im je to šesti poraz u nizu...

Kapetan gostiju Postonjski još se jednom istaknuo sjajnim dalekometnim golom ove sezone. Nakon što je Kuzmanić prekršajem zaustavio Nekića na otprilike 25 metara od gola s lijeve strane, izvođenja slobodnog udarca prihvatio se Postonjski i sjajnim udarcem preko živog zida pogodio sam gornji kut gola nemoćnog Markovića.

Izvor: tportal.hr / Autor: Croatel/MAX Sport

Na 2-0 povisio je Dabro koji je u 59. minuti pobjegao svom čuvaru Mrčeli nakon duge lopte Nekića i potom smireno svladao Markovića.

Ovom pobjedom Varaždin je skočio na šesto mjesto s 36 bodova, jednim više od sedme Gorice dok je Rudeš sa samo sedam bodova odavno na putu povratka u drugoligaško društvo.