NBA LIGA

Westbrookov sedmi triple-double; Warriorsi nastavljaju gaziti

27.11.2016 u 10:13

Russell Westbrook je sinoć upisao svoj sedmi triple-double ove sezone u pobjedi svojih Oklahoma City Thundera nad Detroit Pistonsima od 106-88

Thunder nije gubio ni u jednom trenutku utakmice, a svojom čvrstom obranom su dopustili Pistonsima da pogode samo jednu tricu iz 19 pokušaja.

Westbrook je utakmicu završio sa 17 koševa, 13 skokova i 15 asistencija, To mu je 44. triple double u karijeri čime se izjednačio s LeBron Jamesom kao najaktivniji NBA igrač među šest najboljih u povijesti američke profesionalne košarkaške lige.

Najbolji strijelac Oklahoma Cityja bio je Anthony Morrow koji je zabio 21 koš, a Victor Oladipo je dodao 18, dok je Steven Adamas ubacio 16.

Kod Pistonsa najučinkovitiji je bio Tobias Harris sa 21 košem.

Golden State Warriors su nastavili pobjednički niz nakon što su sinoć slavili protiv Minnesota Timberwolvesa sa 115-102.

To im je 11. pobjeda u nizu. Prvu četvrtinu su otvorili Klay Thompson i Stephen Curry tricama, a prvo poluvrijeme je zatvorio Kevin Durant također tricom za vodstvo Warriorsa od 56-48.

U trećoj četvrtini su Warriorsi opet nadigrali Minnesotu sa 34-25, sa šutom 58.3 posto iz igre i 66.7 posto s linije trice. Curry je bio najbolji strijelac utakmice sa 34 koša, od čega je 17 zabio u trećoj četvrtini. Durant je dodao 28 koševa uz deset skokova i šest blokova, a Thompson je ubacio 23 koša uz šest skokova.

Minnesotu je predvodio Zah Lavine sa 31košem, a Karl Anthony Towns je dodao 18.

12. New Orleans 17 6 11
13. Minnesota 16 5 11