long se proslavio

Zabio daleko najbrži gol u povijesti Premiershipa: Nitko na tribinama za ovo nije bio spreman...

23.04.2019 u 21:36

U dvoboju Watforda i Southamptona Shane Long zatresao je mrežu nakon samo sedam sekundi igre, što je daleko najbrži gol u povijesti Premiershipa...

Southampton iz sezone u sezonu vodi borbu za opstanak u elitnom rangu engleskog klupskog nogometa, a onda za završna kola sačuva ono najbolje i pobjegne iz opasne zone.

Događa se to i ove sezone, jer bivši klub Dejana Lovrena popravio je svoje rezultate tijekom proljeća te polako prepušta Brightonu i Cardiffu borbu za izbjegavanje 18. mjesta koje vodi u Championship, nakon što su oni najgori, Fulham i Huddersfield svoj prvoligaški status već i matematički izgubili.

Ovog utorka zaostalu utakmicu protiv Watforda koji se bori za izlazak u Europsku ligu Southampton je započeo impresivnim rekordom.

Naime, Shane Long oduzeo je loptu neopreznoj obrani domaćina i zabio pogodak već nakon sedam sekundi utakmice, što je apsolutni rekord Premiershipa.

Prije toga držao ga je Ledley King koji je zabio za 9.82 sekunde, što govori kakav je podvig ovaj pogodak 32-godišnjeg irskog napadača.

Watfordu je trebalo punih 90 minuta da preko Andrea Grayja postavi konačnih 1:1.

U drugoj utakmici igranoj u isto vrijeme Tottenham je pobijedio Brighton golom Christiana Eriksena u 88. minuti.