na listi najvećih

Zinedine Zidane praktički je tek na početku trenerske karijere, a već se upisao u povijest madridskog Reala; kazao je i zašto nije zadovoljan

15.06.2020 u 07:50

Francuski nogometni stručnjak Zinedine Zidane (47) u susretu protiv Eibara upisao je 200-ti nastup na klupi Real Madrida.

'Kraljevski klub' slavio je protiv Eibara 3:1 u prvom nastupu nakon tromjesečne pauze uvjetovane pandemijom koronavirusa.

Real je sav posao obavio u prvom poluvremenu postigavši tri gola, a strijelci su bili Toni Kroos (4), Sergio Ramos (30) i Marcelo (37).

Zidaneu je to bila 132. pobjeda na klupi španjolskog velikana, 42 susreta su završila bez pobjednika, dok je 26 puta poražen.

'Ne znam je li problem bio u našoj fizičkoj spremi ili u nekom drugom segmentu, ali ovo nije bilo dobro. Prvo poluvrijeme smo bili jako dobri i uvjerljivi. Osvojili smo važna tri boda, ostalo je još samo deset utakmica', kazao je nakon utakmice Zidane koji je naglasio kako 'nisu bili dobri u drugom poluvremenu.'

Zidane je na Realovoj klupi osvojio deset naslova, pri čemu tri uzastopne Lige prvaka (2016, 2017, 2018) i jedno prvenstvo. Osvojio je i dva klupska svjetska prvenstva, dva europska Superkupa, te dva španjolska Superkupa.

Kroz povijest samo su dva trenera vodila Real na više utakmica - Vicente Del Bosque (246) i Miguel Muñoz (605).

• +11
La liga, Real Madrid - Eibar Izvor: Profimedia / Autor: PIERRE-PHILIPPE MARCOU / AFP / Profimedia