Svaka čast izborniku, ali Italija nije poput lava iz 'Čarobnjaka iz Oza' pa da joj samo hrabrost treba kako bi se uspješno suprotstavila najboljoj reprezentaciji u povijesti

opširnije
Gledali smo najbolju reprezentaciju ikada – i uživali

TRIJUMF LA ROJE

Bila je to jedna od onih noći kada izvadite najbolji viski koji imate, onaj koji čuvate za posebne prilike, i natočite si čašu. Bez leda, bez vode, čisti užitak u okusu

opširnije
'Gol Jordija Albe razorio je Talijane'

SLAVLJE 'FURIJE'

Španjolci su napravili ono što dugo nitko neće, spojili su tri velika naslova za redom, a možda u Brazilu za dvije godine taj niz i produže. No, prije toga će još guštati u ovom uspjehu, do kojeg su stigli posve zasluženo

opširnije
Fernando Torres proglašen najboljim strijelcem Eura

EVO NEKIH REKORDA

Finalni dvoboj u Kijevu posve je ispunio očekivanja. naravno, osim ako niste navijač Italije, jer ovo je bilo najefikasnije finale, a postvaljeni su i brojni drugi rekordi

opširnije
Prandelli: Bio je ovo za nas izvanredan turnir

TALIJANI MOGU BITI PONOSNI

Iako je Italija uoči Eura imala puno problema zbog uhičenja nekih igrača, pa i posjeta policije, Cesare Prandelli ipak je uspio svoju reprezentaciju napraviti opasnom i konkurentnom

opširnije
'Furija' nije primila gol 990 minuta

NAJBOLJI KAD JE NAJVAŽNIJE

Aktualni svjetski i europski nogometni prvaci Španjolci ukupno su 990 minuta ili više od 16 sati bez primljenog gola u nokaut fazi na posljednja tri velika natjecanja

opširnije
Del Bosque napravio nešto što dugo neće biti dostižno

VELIKI VICENTE

Španjolski nogometni stručnjak Vicente del Bosque postao je jedini trener na svijetu koji je osvojio svjetsko i europsko prvenstvo, te Ligu prvaka. Prva dva naslova je osvojio na klupi španjolske vrste, dok je u Ligi prvaka dva puta slavio s Real Madridom (2000, 2002).

opširnije
Španjolska najbolju utakmicu ostavila za finale

TIKA-TAKA ŽIVI

Španjolska je s 4:0 pregazila Italiju i posve zasluženo uzela treći veliki naslov uzastopce. To je ujedno i treći naslov europskih prvaka Španjolaca

opširnije
Femenice ustale i protiv diktatora Lukašenka

BRINU O SVIMA

Uoči nedjeljnog finala Europskog nogometnog prvenstva u Poljskoj i Ukrajini, svoj su finalni prosvjed odradile i aktivistice feminističke skupine Femen

opširnije
S jednim golom i nula bodova, Irci ipak osvojili prvu nagradu

I SJAJNIM NAVIJAČIMA

Izvršni odbor Europske nogometne federacije (UEFA) donio je odluku o dodjeli posebne nagrade navijačima reprezentacije Irske koji su se pokazali kao najbolji na Europskom prvenstvu u Poljskoj i Ukrajini