Tema: talijanska nogometna reprezentacija

Balotelli napao Juventine i naletio na Buffona

BIJES NAKON FINALA

Mario Balotelli našao se u žestokoj svađi s vratarom talijanske nogometne reprezentacije, Gianluigijem Buffonom, nakon teškog poraza od Španjolske (4-0) u finalu Europskog prvenstva

opširnije
Casillas tražio od suca da poštuje Talijane

VELIKAN U RUKAVICAMA

Dva dana nakon što je Španjolska obranila naslov europskog prvaka, pojavila se snimka kapetana Ikera Casillasa kako traži od pomoćnog suca iza svog gola da ranije prekine susret iz poštovanja prema Italiji

opširnije
'Italija je zemlja starih ideja, ali nogomet nudi promjene'

PRANDELLI OSTAJE

Iako nije osvojio naslov prvaka, Cesare Prandelli može biti ponosan na učinjeno na Euru. Uoči finala većina je željela upravo Italiju vidjeti na tronu, a razlog tome bila je lijepa i šarmantna igra, kakvu Talijani prije Prandellija nisu - igrali

opširnije
'Hipik' Prandelli nije mogao protiv povijesti

DUHOVI ITALIJE

Svaka čast izborniku, ali Italija nije poput lava iz 'Čarobnjaka iz Oza' pa da joj samo hrabrost treba kako bi se uspješno suprotstavila najboljoj reprezentaciji u povijesti

opširnije
'Gol Jordija Albe razorio je Talijane'

SLAVLJE 'FURIJE'

Španjolci su napravili ono što dugo nitko neće, spojili su tri velika naslova za redom, a možda u Brazilu za dvije godine taj niz i produže. No, prije toga će još guštati u ovom uspjehu, do kojeg su stigli posve zasluženo

opširnije
Prandelli: Bio je ovo za nas izvanredan turnir

TALIJANI MOGU BITI PONOSNI

Iako je Italija uoči Eura imala puno problema zbog uhičenja nekih igrača, pa i posjeta policije, Cesare Prandelli ipak je uspio svoju reprezentaciju napraviti opasnom i konkurentnom

opširnije
'Furija' nije primila gol 990 minuta

NAJBOLJI KAD JE NAJVAŽNIJE

Aktualni svjetski i europski nogometni prvaci Španjolci ukupno su 990 minuta ili više od 16 sati bez primljenog gola u nokaut fazi na posljednja tri velika natjecanja

opširnije
Del Bosque napravio nešto što dugo neće biti dostižno

VELIKI VICENTE

Španjolski nogometni stručnjak Vicente del Bosque postao je jedini trener na svijetu koji je osvojio svjetsko i europsko prvenstvo, te Ligu prvaka. Prva dva naslova je osvojio na klupi španjolske vrste, dok je u Ligi prvaka dva puta slavio s Real Madridom (2000, 2002).

opširnije
Španjolska najbolju utakmicu ostavila za finale

TIKA-TAKA ŽIVI

Španjolska je s 4:0 pregazila Italiju i posve zasluženo uzela treći veliki naslov uzastopce. To je ujedno i treći naslov europskih prvaka Španjolaca

opširnije
Španjolska pregazila Italiju za treći uzastopni veliki naslov

TIKA - TAKA IPAK ŽIVI

Španjolska je posve zasluženo stigla do trećeg velikog uzastopnog naslova, i trećeg europskog prvenstva. U Kijevu je Italija bila bez izgleda