TUGA NA APENINIMA

Talijanski mediji: Hrvati nam zakomplicirali život

14.06.2012 u 20:27

Talijanski mediji nisu skrivali nezadovoljstvo remijem 'azzurra' u utakmici protiv Hrvatske u drugom kolu C skupine konstatirajući da sada Italija mora pobijediti Irsku i čekati što će se dogoditi u posljednjem kolu

U drugom kolu C skupine, Italija i Hrvatska odigrale su bez pobjednika 1:1. Junak 'kockastih' ponovno je bio Mario Mandžukić koji je svojim trećim golom na prvenstvu uspio približiti Hrvatsku četvrtfinalu. Za razliku od Hrvatske, u Italiji nisu nimalo zadovoljni ovakvim ishodom utakmice u Poznanju.

Talijanski Sky naglašava da je ovo bio razočaravajući remi s Hrvatskom te kako se Italiji sada potpuno zakomplicirala situacija.

'Dok smo u prvom poluvremenu dominirali, u nastavku se Hrvatska probudila, posebice Luka Modrić koji je dirigirao igrom Hrvatske, da bi nam Mandžukić golom presudio', piše na Sky

La Repubblica pod naslovom 'Tek remi, sada ostaje nada' donosi da je Hrvatska izuzetno fizički dobro pripremljena momčad:

'Hrvati su sirovi, ali imaju dovoljno kvalitete da nas uvale u probleme svojim golom. Iako je Italija protiv Španjolske odigrala jako dobru utakmicu, neki napredak nije bio vidljiv protiv Hrvata.'

RAI piše da je Hrvatska opet namučila Italiju, dok La Gazzetta dello Sport podsjeća kako Hrvatska još nije izgubila od Italije:

'Novim remijem na ovom Euru, Italija si je potpuno zakomplicirala situaciju u svojoj skupini. Ujedno je Hrvatska i dalje ostala neporažena od Italije. Promašivali su igrači Italije previše, što su na kraju Hrvati iskoristili golom Mandžukića.'

Eurosport je nahvalio igru Hrvatske:

'Hrvatska je igrala puno bolje u drugom poluvremenu i sasvim je zasluženo došla do izjednačujućeg gola. Ovim remijem Hrvatska je ostala neporažena od Italije.'

BBC piše da se Hrvatska izvukla protiv Italije, dok Daily Mail u svom naslovu sve kaže: 'Moćni Mandžukić anulirao krasan gol Pirla'.