kvalifikacije za euro

[FOTO] Englezi nisu imali milosti za Ukrajince, Slovenci se mučili protiv San Marina

26.03.2023 u 20:45

Engleski nogometaši svladali su u dvoboju C skupine kvalifikacija EURA na Wembleyu selekciju Ukrajine 2:0, a istim je rezultatom Slovenija pobijedila slabašni San Marino

Englezi su prije tri dana slavili kod europskih prvaka Talijana, a na Wembleyu su došli do još jedne pobjede u teškoj skupini. Harry Kane istaknuo je svoj status najboljeg engleskog strijelca na međunarodnoj razini, a Bukayo Saka ponovno je zabljesnuo u ugodnoj pobjedi.

Nakon što je postigao rekordni 54. gol u 2:1 pobjedi nad Italijom u četvrtak, Kane je u 37. minuti iz voleja zabio i svoj 55. gol, a Arsenalov mladić Saka zatim je udvostručio vodstvo prije poluvremena senzacionalnim golom koji je utišao goste i njihovih 4000 navijača.

Ukrajina je imala svoje trenutke i pritiskala je u drugom dijelu, ali nikada nije izgledala sposobna izbjeći poraz od Engleske.

• +9
Engleska - Ukrajina, nogomet, kvalifikacije za EURO 2024., 26.3.2023. Izvor: EPA / Autor: NEIL HALL

Slovenska nogometna reprezentacija je, po pobjedi u Kazahstanu, dobro obavila i svoju prvu zadaću na domaćim terenima svladavši San Marino 2:0.

Nije bilo lako, Slovenija je dugo lomila goste te povela 'tek' u 56. minuti preko Benjamina Šešeka, a u 60. minuti autogol je postigao Roberto Di Maio.

U ovoj skupini Danska je danas senzacionalno u Kazahstanu izgubila 3:2, večeras će još snage odmjeriti Sjeverna Irska i Finska.

• +7
Kazahstan - Danska, kvalifikacije za EURO 2024., 26.3.2023. Izvor: EPA / Autor: Bo Amstrup

Iznimno uvjerljivi bili su Islanđani koji su čak 7:0 slavili kod Lihtenštajna u Vaduzu. Aron Gunnarsson (48,68, 73pen) zabio je 'hat-trick' za sjevernjake u drugom poluvremenu, a po jedan su zabili Olafsson (3), Haraldsson (38), Gudjohnsen (85) i Ellertsson (87).